POLKOWICE. Sobota z Wodeckim i Mrozem, w górniczym nastroju

WODECKIJako pierwszy podczas sobotniej edycji Polkowickiego Lata Kulturalnego (26 lipca) na scenie amfiteatru miejskiego wystąpił Zbigniew Wodecki i dał świetny koncert. Publiczność bawiły nie tylko przeboje artysty, ale także jego dowcipy. To było jak spotkanie dobrych znajomych, bo muzyk gościł tu już wcześniej. I chętnie powraca.

 Potem na scenie zrobiło się jeszcze bardziej swojsko, w górniczym nastroju, a to za sprawą Chóru Męskiego ZG „Lubin” (na zdj.) oraz Orkiestry Dętej ZG „Rudna”. Występ związany był z obchodami 40-lecia działalności tej drugiej kopalni.

Na zakończenie zaśpiewał młody polski wokalista, producent i autor tekstów – Mrozu. Jego muzyka z pogranicza popu i R&B przyciąga na koncerty nie tylko młodzież.

Gorącą atmosferę w parku miejskim podsycał upał, a ten chłodziła kurtyna wodna. Amatorów, jak widać, nie brakowało.

UR