Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawili się na pikniku. Festyn zorganizowany był po raz pierwszy, ale już jest pewnym, że zagości na stałe w kalendarzu szkolnych imprez.
W piątek już od rana przy ul. Paderewskiego było kolorowo i hucznie na całym osiedlu. Słoneczną zumbę poprowadziła instruktorka K-Dance Studio, Izabela Kowalska. Gorącą atmosferę ochłodzili strażacy fundując przy okazji kolorową tęczę. Na boisku rozegrany został mecz.
– Podopieczni wygrali z nami 1:0, więc w przyszłości musimy się zrewanżować. Założeniem festynu była wspólna zabawa. Cieszymy się, że tak licznie włączyli się w nią rodzice – mówi Franciszek Materniak, dyrektor ośrodka.
Rada rodziców oraz nauczyciele zadbali też o fanty na loterię, nagrody w konkursach, słodkie wypieki i kiełbaski z grilla. – Udało się dzięki wielu sponsorom, którym składamy serdeczne podziękowania – dodaje dyrektor Materniak. Wydarzenie wsparły m.in. lokalne cukiernie, piekarnie, restauracje, masarnia, sklepy i plantacja truskawek z Mikołajowic.
Fot. Daniel Śmiłowski
Materiał wideo:
















