W Jaworze odbyła się oficjalna ceremonia zawieszenia wiechy z udziałem Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz. Wydarzeniu towarzyszyli też goście ze świata polityki, biznesu, nauki i kultury z Polski i Niemiec.
– Wszystko odbywa się zgodnie z planem i bez przeszkód – zapewnia Ewa Łabno-Fałęcka, dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych firmy. Kolejna dobra wiadomość to zwiększenie zakładanego zatrudnienia. Przybedzie około 500 dodatkowych miejsc pracy. W sumie, w nowej fabryce znajdzie zatrudnienie ponad tysiąc osób! Jaworski producent silników będzie jedną z pierwszych fabryk neutralnych pod względem emisji CO2 w sieci Mercedes-Benz Cars i pierwszy tego formatu zakład produkcyjny w Polsce.
– W naszej fabryce, neutralnej pod względem emisji CO2, będziemy produkować supernowoczesne, wysoce efektywne silniki do pojazdów hybrydowych i samochodów osobowych z napędem konwencjonalnym. Budowa tego zakładu jest inwestycją w przyszłość i stanowi kamień milowy na drodze do mobilności jutra. To silny sygnał naszego zaangażowania w lokalizację oraz przyjaźń polsko-niemecką – powiedział Markus Schäfer, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw.
Przypomnijmy, że fabryka w Jaworze będzie produkować czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, które trafią do zakładów Mercedes-Benz Cars na całym świecie.
Podczas ceremonii zawieszenia wiechy widzieliśmy też wielu lokalnych przedsiębiorców i samorządowców. Wszystkich interesowała makieta, dzięki której dokładnie można zlokalizować wszystkie hale i rozmieszczenie budynków w terenie.
Galeria zdjęć:
Fot. Daniel Śmiłowski




















