W auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbył się IV Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych. Gospodarzem spotkania zaproszonych zespołów była kadra Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem”. Występy artystów oceniało jury. Była doskonała zabawa, ciekawe nagrody dla wszystkich uczestników, a spotkanie zakończyło się słodką biesiadą.
Artyści przyjechali do Jawora z całego regionu, m.in. ze Złotoryi, Brennika i Świebodzic. Kabareciarze zaprezentowali się w trzech kategoriach: stand-up, skecz, miniplayback show. Wybór najlepszych był trudny ze względu na wysoki poziom artystyczny wykonawców i wysiłek włożony w stworzenie widowiska.
Po trudnej naradzie jurorzy nagrodzili następujących stand-uperów:
I miejsce – Adam Leniard (SDS Złotoryja) za skecz „Z życia wzięte”,
II miejsce – Adam Wożyński (Dom Dzienny Senior-Wigor Jawor) za „Wiersz satyryczny, proza i fraszki”.
W kategorii skecz jurorzy ustanowili następującą kolejność miejsc:
I miejsce – SDS Złotoryja za wykonanie utworu „Bo jak nie my, to kto”,
II miejsce – DPS Prząśnik w Brenniku za przedstawienie pt. „Mąż i żona”.
W kategorii mini playback show zwyciężyła grupa z SDS Wałbrzych („Ona czuje we mnie piniądz”). Na drugim miejscu była ekipa z WTZ Jawor („Białe orły”). Na trzecim miejscu znaleźli się kabareciarze z DPS Legnickie Pole („Muzyczny przekrój małżeństwa”).
Wyróżnienie otrzymało SDS ŚWIEBODZICE za występ „Jak Wodza Jarosława poniosło disco” oraz DPS Prząśnik w Brenniku za występ „Maryna gotuje pierogi” i WTZ Jawor.
Gościnnie na przeglądzie wystąpił kabaret „Od 0 do 99” z Wiadrowa.
fot. Daniel Śmiłowski
Materiał filmowy TV Regionalna.pl:




















