W sobotę młodzi zawodnicy z terenu Dolnego Śląska dzielnie walczyli na ścieżce i trampolinie. Jawor był gospodarzem mistrzostw w tej dyscyplinie. Widzieliśmy nowe układy, sportowe emocje i zdobywanie cennych doświadczeń. Wszystko pod czujnym okiem jurorów i licznie zebranej publiczności. Uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów w nowym sezonie.
W zawodach udział wzięło 97 zawodników z pięciu klubów. Młodzi sportowcy prezentowali się w skokach indywidualnych, synchronicznych i skokach na ścieżce. Drużynowo najlepiej zaprezentowali się gospodarze. Z klubu MKS Victoria udział wzięło ponad 30 zawodników.
– Ocenialiśmy czystość wykonania układów oraz stopień trudności. W skokach synchronicznych ważna też była równość, zwracaliśmy uwagę na błędy – powiedział nam sędzia Tomasz Krzemień.
Zdarzały się konkurencje, w których zawodnicy Victorii zdobyli wszystkie trzy miejsca medalowe. Swojego zadowolenia nie krył trener Łukasz Tomaszewski. – Wszyscy spisali się świetnie. Świadczy o tym zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji punktowej – podsumował szkoleniowiec. Zawody były podsumowaniem sezonu. Były też okazją do spróbowania i przećwiczenia nowych układów. – Dla wielu zawodników były to pierwsze takie mistrzostwa. To doskonała okazja do zmierzenia się z tremą i poczuciem ducha rywalizacji – dodaje Sławomir Miłoń, gospodarz i organizator Mistrzostw.
Galeria zdjęć:
fot. Daniel Śmiłowski
Materiały wideo TV Regionalna.pl:




























































