Ma 34 lata, od urodzenia mieszka i pracuje w Jaworze i chce zostać burmistrzem miasta. Aneta Kucharzyk jest oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel włodarza miasta w nadchodzących wyborach.
Aneta Kucharzyk ukończyła dwie szkoły wyższe, posiada wykształcenie w dwóch specjalnościach, obecnie pracuje w departamencie obsługi inwestora w jaworskim oddziale Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez wiele lat była dyrektorem w biurze poselskim Elżbiety Witek.
Zdaniem kandydatki Jawor jest zaniedbany i kiepskiej kondycji finansowej, chce więc podnieść będące w ruinie miasto z kolan. Ma program i nie boi się go wdrożyć w życie.
– Dzisiaj Jawor stoi przed ogromną szansą współpracy z rządem. Programów jest naprawdę dużo. Tymczasem słyszę, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w samorządach nie chcą „pisowskich” pieniędzy. To jak będziemy remontować ulice, chodniki czy kamienice w naszym mieście? – pytała Aneta Kucharczyk.
Przy okazji spotkania dziennikarze pytali o rolę samej Elżbiety Witek w wyborach samorządowych i jej ewentualne pretendowanie na stanowisko zastępcy burmistrza w przypadku wygranej PiS w mieście. – Na to pytanie odpowiemy za kilka dni, podczas kolejnej konferencji – wyjaśniła posłanka.
fot. Daniel Śmiłowski
