PiS ma kandydata na burmistrza Jawora

Ma 34 lata, od urodzenia mieszka i pracuje w Jaworze i chce zostać burmistrzem miasta. Aneta Kucharzyk jest oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel włodarza miasta w nadchodzących wyborach. 

Aneta Kucharzyk ukończyła dwie szkoły wyższe, posiada wykształcenie w dwóch specjalnościach, obecnie pracuje w departamencie obsługi inwestora w jaworskim oddziale Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez wiele lat była dyrektorem w biurze poselskim Elżbiety Witek.

Zdaniem kandydatki Jawor jest zaniedbany i kiepskiej kondycji finansowej, chce więc podnieść będące w ruinie miasto z kolan. Ma program i nie boi się go wdrożyć w życie.

– Dzisiaj Jawor stoi przed ogromną szansą współpracy z rządem. Programów jest naprawdę dużo. Tymczasem słyszę, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w samorządach nie chcą „pisowskich” pieniędzy. To jak będziemy remontować ulice, chodniki czy kamienice w naszym mieście? – pytała Aneta Kucharczyk.

Przy okazji spotkania dziennikarze pytali o rolę samej Elżbiety Witek w wyborach samorządowych i jej ewentualne pretendowanie na stanowisko zastępcy burmistrza w przypadku wygranej PiS w mieście. – Na to pytanie odpowiemy za kilka dni, podczas kolejnej konferencji – wyjaśniła posłanka.

fot. Daniel Śmiłowski