W Jaworze wszystko po staremu (FOTO)

Podczas sesji inaugurującej nową kadencję także jaworscy samorządowcy złożyli ślubowanie. Było uroczyście, doniośle i… bez zmian.

Do pierwszej próby sił doszło podczas głosowania nad składem prezydium Rady Miejskiej. Wybór przewodniczącego był jednogłośny: 19 radnych zaakceptowało kandydata Klubu EB Razem, Daniela Iwańskiego. Wybór wiceprzewodniczących poprzedziła dyskusja. Opozycja liczyła na kompromis.

Kandydata na przewodniczącego zgłosił jego kolega klubowy, Michał Bander. Opozycja nie miała swoich propozycji i zaakceptowała wniosek. Daniel Iwański będzie więc pełnił tę funkcję przez kolejną kadencję.

Powołując się na zapewnienia burmistrza Emiliana Bery o chęci do współpracy, radni opozycyjni zgłosili swoich kandydatów na wiceprzewodniczących. Padło nazwisko Krzysztofa Kowalczyka, który pretendował wcześniej o fotel burmistrza. Radny Roman Zawada (PiS) zgłosił kandydaturę doświadczonej w pracy samorządowej Teresy Prokopek-Stępniak. Radni większością głosów (11:9) wybrali jednak innych kandydatów – Ewelinę Szynkler i Michała Bandera. W ten sposób skład zarządu Rady Miejskiej pozostał bez zmian.

 

fot. Daniel Śmiłowski